novinky

„Svárovští koníci, oslíci, kravky a krajina".
27.- 30. července 2017 (čtvrtek-pátek-sobota-neděle)


kliknutím zvětšit

Svárovský plenér malířský prázdninový
„Svárovští koníci, oslíci, kravky a krajina".
27.- 30. července 2017 (čtvrtek-pátek-sobota-neděle)
Malířská témata: koně, oslíci, kravky, pole, louky, stromořadí, lesy, remízky a rybníky ...
Malířský plenér s možností navázání práce na plenér uskutečněný v červnu pod názvem
„Svárovští koníc I.".
Budeme mít opět možnost pohybu a práce malířů okolo stájí Forte-Svárov a Oslístezka.cz. Zobrazovali bychom, jak tato ušlechtilá zvířata v různých situacích, tak denní život okolo nich.
S malou improvizovanou výstavkou denní práce závěrem po každém dni a s velkou plenérovou výstavou všech zúčastněných malířů po prázdninách, v sobotu dne 16.9.2017 na skvělém
Loukafestu 2017, Sokolovna - sál, Červený Újezd, Praha-západ.
Věřím, že svárovské malířské motivy vzbudí nemalý zájem u místních obyvatel, tak jako při výstavě výsledků dvou letních plenérů minulý rok.
Příměstský plenér je aktivní malířská činnost v dosahu bydliště a měl by být časově vstřícný, jak účastníkům chodícím do práce, jako odpolední náplň jejich dne, tak zároveň
prázdninovým uživatelům.
Zúčastnit se může každý s chutí pro kreslení a malování přírody. Tato akce není výsadou pro profesionály a také není nutno absolvovat všechny čtyři dny.
A rodiče s dětmi bereme určitě.

Termín:
Příměstský plenér - čtvrtek-pátek-sobota-neděle 27.-28.-29.-30.července 2017
Pracovní čas každého dne: (sraz na základně - sál Beseda Svárov) v10.oo - 18.oo
Umělecká tvorba s korekturami lektora, pokud o ně budeme stát...
Každý účastník všech čtyř dní dostane zdarma jeden formát šepsované desky cca 30x50cm pro svou malbu, kvalitní ruční papíry A3-A2. A také další materiál pro malbu a kresbu bude k dispozici.
S sebou: obyčejný blok A4 - A3 pro skicy a záznamy přírody nebo akvarelový blok, kreslící potřeby, plátna, barvy akvarelové, akrylové nebo olejové a také vhodná média k malbě, štětce a určitě desky na uložení kreseb a malířský stojan (není však podmínkou) a hadřík na vytírání štětců, nádobu s vodou a na vodu, klobouk nebo kšilt proti slunci, fotoaparát nebo mobilní aplikaci...
Svárov je krom cesty autem dosažitelný MHD z Prahy busem č.307 ze Zličína směr Unhošť, zastávka Svárov - U školy
a pak večer zpět domů... kontakt a přihlášky u lektora plenéru:
Ak.mal. Lukas Bradacek - bradicka@raz-dva.cz, tel: 603 945 618, Červený Újezd 108
nebo
přihlášky a bližší informace na atelierpp@volny.cz nebo na tel.: 608 979 506
Atelier Praga Prima, Národní 35, 110 00 Praha 1, www.pragaprima.cz S podporou Obce Svárov, Červený Újezd a Spolku svárovského zvonu Minulý rok ve fotogalerii_Plen-air Svárov 2016:
1.den:
https://goo.gl/photos/BwQ2Qy5Mptb3DMY26
2.den:
https://goo.gl/photos/HCS4WDMeEjECm3ht5
3.den:
https://goo.gl/photos/ZmTjSkdZRNvaC3MF7
4.den:
https://goo.gl/photos/q4HCMsPip7pUJMdZ7

Svárovští koníci I.


kliknutím zvětšit

Příměstský malířský plenér ve stájích Forte, Svárov, Praha-západ.
Termín: sobota 3. -  neděle 4.června 2017, denní práce 10-18.oo

Sraz: vždy ráno v 10.oo, Svárovská Beseda - sál. Poté se odebereme s malířskou výstrojí do stájí za kostelem, podél hřbitova do stájí Forte, směr západ, okraj obce.   Malířský plenér s možností volného pohybu v soukromých stájích a okolo stájí Forte-Svárov, kresebná a dokumentační práce malířů. Zobrazovali bychom, jak tato ušlechtilá zvířata v různých situacích, tak denní život okolo nich. Jde nám o nabrání co nejvíce možného malířského materiálu formou skic, kreseb, studií, maleb, fotografických momentek a to, k pozdějšímu zpracování v našich soukromých ateliérech s výstupem v seriózní díla určená pro následnou výstavu-prezentaci na Loukafestu 2017. Jedná se o pracovní termín v červnu  sob.- ned. 3.- 4.6. 2017 a pak ještě s další možností na tento plenér navážeme v červenci při velkém Svárovském letním plenéru  ve dnech prázdnin 27. - 30.7. 2017. Můžeme se zde zabývat koňmi a životem okolo nich ale také klasickou otevřenou krajinou Prahy - západ, předpolí Křivoklátských lesů. Samozřejmě by se všichni zúčastnění chovali podle zadaných pravidel a pohybovali by se v soukromém sektoru jenom tam, kde nám bude okolo stájí a výběhů koní dovoleno. S malou improvizovanou výstavkou práce závěrem po každém dni a s vyvrcholením velké výstavy na plenérové výstavě všech zúčastněných malířů  po prázdninách, v sobotu dne 16.9.2017 na Loukafestu 2017 v Červeném Újezdu.

Přihlásit se může opravdu každý se vztahem k výtvarnému projevu. A odvážné rodiče s malujícími dětmi bereme určitě. Bude to malé osvěžení.

Cesta k nám: Svárov je dosažitelný MHD z Prahy busem č.307 ze Zličína směr Unhošť, zastávka Svárov-U školy, tam, vedle školy na sále Svárovské Besedě budeme mít svou základnu. Zde se dá pracovat i za nepřízně počasí. A po práci a občerstvení se dá jet večer zpět třeba i busem do Prahy nebo přespat ve spacáku na sále Besedy..

Akci organizuje: Ak.mal. Lukáš Bradáček ve spolupráci s Ateliérem Praga-Prima a s podporou obce Svárov a Spolku svárovského zvonu.

kliknutím zvětšit
Hnědý kůň_2017, pastel
kliknutím zvětšit
Modří koně_2017, uhel, pastel
kliknutím zvětšit
Zelená kopyta_2017, tuš, pastel
kliknutím zvětšit
Žlutý-kůň_2017. pastel
kliknutím zvětšit
Monty, 2017, kresba tužkou

STROMY VE STROMOVCE_městský plenér_1. května 2017  10-17.oo


kliknutím zvětšit

Vážení malíři,
jste srdečně zváni na malý jarní městský plenér se zaměřením na:

STROMY VE STROMOVCE - prvního máje 2017

Termín:  pondělí 1.5. 2017

Místo a čas srazu v 10.00 : Šlechtova restaurace - lavičky parkowe před. Šlechtovka je situovaná uprostřed areálu Stromovky při jižním okraji, tedy na opačné straně než teče Vltava.

Čas na práci:  10.00 -17.00

Nedělní městský plenér - konečně práce venku a v přírodě. Budeme zde kresebně a malířsky zpracovávat zákoutí „kultivovaného" polo-lesa se solitéry stromů, křovin, květinovými záhony, zaměříme se také na studie kmenů a jejich charakteristickou konstrukci větví právě v době, kdy je do „porostu" ještě dobře vidět a také na kvetoucí keře a počínající svěží zeleň v kontrastu se stinnými zákoutími parku. ale hlavně bych rád abychom zacílili pozornost na postavy na procházce a další možné motivy relaxu pražanů v tomto rozsáhlém parku. Vzpomeňte, jaká úžasná drobná díla v takovémto prostředí vznikla pod štětci klasiků světové malby - Monet, Renoir, Klimt....

Každý účastník dostane zdarma jeden šepsovaný kartón formátu cca 30x40cm pro drobnou malbu a několik kvalitních ručních papírů. Můžeme zde v tuto neděli uplatnit veškeré techniky, které jsme si spolu v Atelieru PP za uplynulé období ozkoušeli - kresbu, kresbu křídou, perem a tuší, akvarel, malbu na plátno akrylem nebo olejem a také veškeré možné kombinace.

V areálu Stromovky jsou 2 funkční kavárny (jednou z nich je ta, vedle Šlechtovky, druhá je Vozovna a pak ještě několik zařízení směr ZOO, a dále jiné jsou usazené směrem přes Vltavu). Background máme tedy vykrytý i pro nepříznivé počasí. Kreslení v kavárně není vůbec k zahození.

Jenom o sobě pro následnou komunikaci musíme vědět, tedy vy byste měli být alespoň přihlášení dopředu a udat na sebe telefonní spojení (operativnost). A pokud bude ráno opravdu mizerně, volejme si navzájem, co dělat !!! Díky nám za pochopení.

S sebou: Kresebné a malířské náčiní, hadr na barvy, nádobu na vodu, možná i plenérový stojan, skládací židličku nebo něco pod sebe do trávy. Prima a pohodlné bude to celé naskládat do tašky na kolech nebo do batohu. A určitě sváču a vodu na pití...

 

Odkaz na minulý rok - STROMY VE STROMOVCE 2016: https://goo.gl/photos/DYEKLF2YnAg3gtB59 a na prostředí probouzející se Stromovky: https://goo.gl/photos/Kh4cBGgy8XWMTLe69

Lektor: Ak. mal. Lukáš Bradáček, mob.: 603 945 618    e-mail: bradicka@raz-dva.cz

 

MALÍŘSKÝ WORKSHOP - ZÁTIŠÍ S JARNÍ KVĚTINOU sobota 8. 4. od 10 do 16.oo


kliknutím zvětšit

Celodenní sobotní kurz je určen nejen zkušenějším malířům, kteří mají chuť se dále rozvíjet v malbě či kresbě a chtějí hlouběji proniknout do její techniky, tak ale i těm, kteří teprve hledají způsob vlastního vyjádření a chtějí si upevnit základy principu zobrazování předmětů v prostoru. Zaměříme se na komponování odpovídající danému formátu, barevnost, experimentování s barvou a osobitý výraz - v duchu zásady v jednoduchosti je síla.

V ateliéru bude k dispozici několik stylizovaných květinových zátiší nebo si můžete sestavit své vlastní.

Lektor: ak. mal. Lukáš Bradáček

Fenomém KOLÁŽ - workshop v sobotu 4.2.2017, 10-16.00 Ateliér Praga Prima

 


kliknutím zvětšit

Přátelé pokročilé kresby a malby, rád bych Vás ještě jednou pozval na tuto sobotu, zůčastnit se tvůrčí dílny, která se bude tematicky věnovat kresbě našich osobních námětů s krásnou rozšiřující možností techniky vlepování "cizorodých" prvků: "KOLÁŽ" "collage" Pro mne je to neuvěřitelný obohacující prvek tvorby, toho, co umím svou rukou ještě nakreslit. Najednou do mé práce vstoupí "něco", co je z našeho reálného světa - zdánlivě mimo souvislost - výstřižek, barevná plocha nebo textura zvláštního povrchu.... A my to můžeme přiřadit do nových souvislostí. Umím a nakreslím třeba perem a tuší sklenici vína a poté, například stín, vržený sklem a nápojem bude vytvořen - výstřižkem z něčeho už existujícího - předchozím tiskem.. Dostaneme tak pro diváka ve vyznění odlišné sdělení. A to, zda budu pracovat jenom s barevným papírem, novinovým výstřižkem, fotografií nebo třeba notovým zápisem je jenom moje volba. Má báseň. Rozumíme si ? Myslím, že zde už nastupuje něco, jako poetický level... A to mne baví. Pojďme to v sobotu zkusit, skládat poezii... Básníkům je vstup otevřen... Ukázky variací na danné téma od našich historicky daných předskokanů je zde: https://drive.google.com/open?id=0B_o9DqZAV7v7RllfTzh2clBDQXc P.S Krom jiných velkých autorů vzpomeňte třeba na italské futuristy např. Giacomo Balla  - Schody... fázované figury v čase, je to sice malba ale ke koláži je to jenom přes les. Naviděnou v sobotu v Atelieru Praga PrimaA tento pátek 3.2. jdeme spolu s malíři z Atelieru Praga Prima & spol. na nepovinnou prohlídku velmi zajímavé výstavy "Krajina", Nová galerie v Balbínově ul. 26, P-2( z Vinohradské ul. nad Rozhlasem 1.ulice vlevo). Sraz máme ve 14.oo před galerií. Kdo přijde později, najde nás uvnitř. Poté káva nebo indická rýže od 15.oo v přilehlých lokálech a discuss...


A Poslední lekce zimního semestru  Atelieru PP - Portrét a Kresba bude ve čtvrtek 9.2.2017, další týden pak začíná semestr letní...


Ciao Lukas Bradacek

13. aukční salon Konta bariéry, Nadace Charty 77


kliknutím zvětšit

Mám radost, že jsem opět mohl prodejem tohoto obrazu "RŮŽE ORANŽOVÁ" 2007/10 akryl na plátně 75x75cm přispět do měšce Konta Bariéry. Obraz byl prodán za vyvolávací cenu 39 tisíc korun.

Mimo jiné, výstavní prostory v historickém Karolinu na Ovocném trhu v Praze 1, byly výstavně opět zvládnuty velmi profesionálně. Děkuji.

Výstava proběhla od 16.11.-2.12.2016. Aukce: 4.12.2016

Katalog k vidění na: www.aukční salon.cz

 

Italský plenér (severní Itálie) Vall di Gresta 20.-28.8.2016 výstava-27.8.2016 19.oo


kliknutím zvětšit

Fotografie ze skvělého plenéru ve Valle San Felice: https://goo.gl/photos/qA65aLLUEH1VHGz66

 

Articolo boemi Adige 9 agosto 2016
- článek o plenéru, Mori, IT

Rada uvolnila 900 euro společnoti Fillo d erba na ubytování 20-25 umělců české malířské školy ve Valle di Gresta. Na konci pobytu bude ve Valle San Felice výstava vytvořených děl v období 20-28.8. Je to příležitost rozvíjet kulturní růst a setkání lidí. Slouží i k poznání Valle di Gresta z pohledu turistického. Hosté zde prožijí týden a budou malovat krajinu a venkovský život. Radní pro kulturu Patrizia Caproni (na fot): "Je to originální nápad pro turistické poznání oblasti. Nejen , že budou hosty lidé. kteří mohou ocenit Valle di Gresta , jejich dílo pomůže umělecky představit naši oblast a její obyvatele."
Tak to je stručně přeložený tento článek.

kliknutím zvětšit
Plakát výstava v Valle di Felice 27.8.2016.
kliknutím zvětšit
Výstava v Valle di Felice
kliknutím zvětšit
Plakat Italy
kliknutím zvětšit
Skautská ubytovna v Pannone
kliknutím zvětšit
kliknutím zvětšit
kliknutím zvětšit
kliknutím zvětšit
Mapa údolí Gresta
kliknutím zvětšit
Pannone
kliknutím zvětšit
kliknutím zvětšit
Manzano-kostel-s.ta-Appollonia.
kliknutím zvětšit
Manzano-stari-dum
kliknutím zvětšit
Manzano-village
kliknutím zvětšit
Nomesino-stari-dum
kliknutím zvětšit
Nomesino-village
kliknutím zvětšit
Pannone-old-houses
kliknutím zvětšit
Pannone-village
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-houses
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-kostel
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-La-Ri
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-old-house
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-panorama
kliknutím zvětšit
Valle-S-Felice-village
kliknutím zvětšit
Varano-kostel-s.ti-Sebastiano-e-Fabiano
kliknutím zvětšit
Varano old houses

Jak to vzniklo? Zde je materializace myšlenky z podzimu minulého roku - italské idee:
V létě 2015 jsem asi s 20 malíři absolvoval, jako lektor, 2 řady plenérů v okolí a s náměty hlavně obce Svárov a malebné krajiny za hranicí Prahy-Západ. Byla to velmi úspěšná akce i s vernisáží a prodejní výstavou v závěru září, ve Svárovské Besedě. Obecně bych shrnul tento čin, jako skvělý. Dokonce se prodalo několik děl a vše místním, to mne těší za autory, že jim to snažení může i takto dávat smysl. A kdo z autorů chtěl a mohl, tak věnoval jedno dílo obci za podporu této prima akce. Svárov má nyní malou uměleckou sbírku.
Snad se i podaří zrealizovat tento plenér v údolí Gresto v srpnu 2016 s ideou, že 10-15 malířů se vztahem ke Svárovu, přijede na 10 dní kreslit a malovat místní krajinu, domy, lidi... v italských horách. A na závěr pracovního pobytu bychom z těchto vzniklých prací uspořádali v rámci možností velkolepou vernisáž, třeba s jednodenní (nebo delší) výstavou. Každý malující účastník by měl za povinnost nechat jedno dílo hostitelské italské obci na památku. To dílo by buď určil autor nebo by si mohla vybrat italská strana.
A ještě mám v idei, že by svárovští malíři přijeli každý s jedním nebo dvěma hotovými motivy ze Svárova, které by vznikly na plánovaném letním plenéru zde v červenci 2016 a hned druhý den bychom je mohli vystavit v Itálii a ta výstava by mohla být až do doby vernisáže nových prací z Itálie.
Kulturní událost léta 2016 na vesnici.


ZAKLADATELÉ FIRMY MANUFAKTURA - STUDIE K VÝROČNÍMU PORTRÉTU


kliknutím zvětšit

K 25. výročí založení firmy, zkuste najít vhodnou pozici a výraz zakladatele, tak aby vypadal důstojně.

Je to boj.

Uvidíme jak to dopadne na malovaném obrazu. Zde je pár skic suchým pastelem. Ten mi sedí.

Více info: CLICK ZDE

Jste zváni na malířský plenér v červenci ve Svárově 21.-22.-23.-24.7.2016 


kliknutím zvětšit

Svárovský plenér:
Příměstský a městský plenér je aktivní malířská činnost v dosahu bydliště a měl by být časově vstřícný, jak účastníkům chodícím do práce, jako odpolední náplň jejich dne, tak zároveň i prázdninovým uživatelům.  Zúčastnit se může každý s chutí pro kreslení a malování přírody. Tato akce není výsadou pro profesionály a také není nutno absolvovat všechny čtyři dny.

Termín: Příměstský plenér - čtvrtek-pátek-sobota-neděle 21.-22.-23.-24. červenec 2016 Pracovní čas každého dne: (sraz na základně -sál Beseda Svárov)  v10.oo - 18.oo  (nebo déle, po dohodě) umělecká tvorba s korekturami lektora, pokud o ně budeme stát... Každý účastník všech čtyř dní dostane zdarma jeden formát šepsované desky např.30x50cm pro svou malbu krajiny. Další materiál na malbu a kresbu bude k dispozici.

Malířská témata: pole, louky, stromořadí, lesy, koně, remízky a rybníky ...

S sebou: obyčejný blok A4-A3 pro skicy a záznamy přírody nebo akvarelový blok, kreslící potřeby, plátna, barvy akvarelové, akrylové nebo olejové a také vhodná media k malbě, štětce a určitě desky na uložení kreseb a malířský stojan (není však podmínkou) a  hadřík na vytírání štětců, nádobu s vodou a na vodu, klobouk nebo kšilt proti slunci...

Vernisáž a výstava - výsledků obou plenérů
bude 17.září 2016, jako součást programu - Loukafest III. (festival převážně místních hudebních uskupení) Výsledky malířské práce budou moci všichni účastníci presentovat v září na společné výstavě v sále Svárovské Besedy. Věřím, že svárovské a italské malířské motivy vzbudí nemalý zájem u místních obyvatel, tak jako při výstavě výsledků dvou letních plenérů minulý rok.

Kontakt na lektora: Ak.mal. Lukas Bradacek - bradicka@raz-dva.cz, tel: 603 945 618

Přihlášky a bližší informace na atelierpp@volny.cz nebo na tel.: 608 979 506 Atelier Praga Prima, Národní 35, 110 00 Praha 1, www.pragaprima.cz

Foto výsledků z minulého roku: CLICK ZDE

PORTRÉT - LETOŠNÍ JARO MNE TO CHYTLO, BAVÍ MNE VYJÁDŘIT PODOBU ČLOVĚKA


kliknutím zvětšit

Objevil jsem si pro sebe techniku suchého pastelu na velurovém papíru, jako dokonalou přesnost toho, co vidím a jak to vidím a jak to mohu podat vám divákům.

více výskledků portrétu: CLICK ZDE

PASTEL II. - Atelier  Praga Prima - sobota 13.února 2016  od 10-16.oo


kliknutím zvětšit

Přátelé malby a kresby,
jste srdečně zváni na objevnou cestu po smetové technice kresby, jakou je -
PASTEL - PRÁCE S KŘÍDAMI.
Pastel je jedinečná výtvarná technika na pomezí malby a kresby, resp. umožňuje obojí. Barvy se nemíchají na paletě, ale překrýváním, mísením a roztíráním přímo na papíře. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k portrétování či malbě aktu. Pastely mají nádherné, zářivé barvy a technika umožňuje malíři přímý kontakt s médiem.
Pro pastel existují speciální papíry s hrubším vzorkovaným povrchem, který umožňuje zachytit a udržet pastelový prášek.
Pastelová kresba je bez fixace značně nestálá, proto je nutné ji fixovat. Ty se prodávají ve formě sprejů nebo lahviček, ze kterých se fixativ dávkuje fixírkou. Možností je také neprodyšné zasazení kresby do skla.
Workshop bude zaměřený na ukázky možností práce s tímto specifickým médiem.
Příznivé pracovní prostředí pro pokročilé ale i pro ty, kteří se cítí být na začátku cesty ale mají odvahu něco nového zkusit nebo se dozvědět.
Pokusili bychom si spolu objasnit několik dovedností se suchým a olejovým pastelem a další možné kombinace s malbou vodovými a olejovými barvami. Pokročilejší budou mít možnost a prostor pro soustředěnou práci na svém díle.
Náměty: zátiší s brýlemi, s botou, předjarní, květinové, kopie mistrů, portrét, fantazie...
Témata: vrstvení pastelu - kombinace olejových pastelů a akvarelu - rozmývání olejových pastelů terpentýnem a kombinace s olejovou malbou - kombinace suchých pastelů a malby štětcem - hrubost papírů a jejich využití pro práci.
Na viděnou
Lukas Bradacek Ak.mal., lektor Praga Prima, čtvrtečních kurzů atelieru Portrétu 2015-16

 

Přihlášení se přes web atelieru PP nebo osobně u Karoliny.
ateliér praga prima www.pragaprima.cz
Přihlášky posílejte na kontaktní e-mailovou adresu: atelierpp@volny.cz
nebo volejte na tel.: 608 97 95 06. Kapacita studentů je omezená

MALÍŘSKÁ INSPIRACE BOTANI(C)KOU - 11.1.-14.2. 2015 skleník subtropů, Na Slupi, Praha 1


kliknutím zvětšit

Výstava 17 malířů inspirovaných třemi ročními období v Botanické zahradě za měsíce květen - říjen 2015.

Výsledky CLICK zde

nebo

pracovní snímky jsou na Rajčeti CLICK zde

nebo

rozhovor s Vladimírem Krocem před půlnocí v Radiožurnálu ze dne 12.1.2016 CLICK zde

workshop - PASTEL I. - Atelier  Praga Prima - neděle 22.listopadu 2015


kliknutím zvětšit

 

A zde jsou k vidění fotografie z tohoto velmi vydařeného workshopu CLICK zde

A právě proto bude mít Pastel I. pokračování 13.února 2016 opět v Atelieru PragaPrima.

III. a IV. městský plenér v Botanické zahradě neděle, září a říjen 2015


kliknutím zvětšit

III.městský plenér v Botanické zahradě v neděli 13.9.2015

Skvělé slunné počasí Babího léta a několik velmi zdařilých kreseb a obrazů.

Příští IV. botanická bude s ideou kreslit hlavně tropy a subtropy ve sklenících.

Foto na Facebook: https://www.facebook.com/lukas.bradacek.5

II. městský plenér v Botanické zahradě neděle 14.června 2015 od 10-16.oo


kliknutím zvětšit

Následná výstava:
Účastníci alespoň jednoho z těchto realizovaných a plánovaných plenérů v zahradě Na Slupi, budou mít možnost vystavit své botanické nebo krajinářské vize - malířské práce na výstavě v zimním období pro veřejnost ve skleníku subtropů. Tyto městské plenéry by měly být krom 14.června 2015 ještě po prázdninách v září a říjnu. Výstava pak v lednu - únoru 2016.

Je to tam nyní  velmi pěkné a pan ředitel je pro perspektivní akci - naše práce vystavit v rámci projektů Botanické zahrady v lednu - únoru 2016. Což by mohla být zase fajn kolektivní konfrontace na veřejnosti.

Mohlo by to být velké.

Obecní úřad v Pticích 6.-7.6.2015 - má oblíbená písmomalířina


Víkendová rychlovka na fasádě Obecního úřadu v Pticích.


kliknutím zvětšit
7.6.2015 hotovo - písmomalířina
kliknutím zvětšit
nápis 90 x 600 cm
kliknutím zvětšit
lešení
kliknutím zvětšit
finále nápisu
kliknutím zvětšit
parný začátek 6.6.2015

"BAROKNÍ SRDCE" - socha na přání 5/2015


kliknutím zvětšit

Velice rád jsem si letošní jaro zase pohrál se dřevem. Zadání bylo větší srdce, volná reminiscence na barokní předlohu.

Více CLICK zde

I. Městský plenér v Botanické zahradě neděle 17.května 2015 od 10-17.oo


kliknutím zvětšit

Studie a malování květeny a zákoutí botanické zahrady

Městský plenér v Botanické zahradě - Na Slupi 16, Praha 2
v neděli 17.května 2015 - od 10 do 17.oo
Sraz v 10.oo před vchodem  do tropického skleníku. Kdo přijde později zavolá na mé tel.číslo: 603 945 618. V případě nepříznivého počasí budeme moci pracovat ve skleníku pod střechou. I to by mohlo být velmi zajímavé.
S sebou: desky nebo stojan na kreslení a malování. Papíry na studie nebo kvalitní pro akvarel nebo napnuté blintrámy pro malbu.
Je to tam nyní na jaře velmi pěkné a pan ředitel by nebyl proti, naše práce vystavit v rámci projektů Botanické zahrady. Což by mohla být zase fajn kolektivní konfrontace na veřejnosti.
Cena: 650 Kč  zahrnuje i vstupné do skleníku (to je 50 Kč/os)
Dopravní spojení: Tramvaj: Linky 6, 18 a 24, zastávka"Botanická zahrada"
Metro: Linka B, zastávka "Karlovo náměstí"
Lektor a spojení na něj: Ak.mal. Lukas Bradacek
mob.:603 945 618            
e-mail: bradicka@raz-dva.cz

Jarní setkání obrazů a jazzu - sobota 11.dubna 2015 v 18.oo kostel sv.Lukáše, Svárov


kliknutím zvětšit

Vernisáž výstavy 8 talentovaných malířů, žáků ak.mal. Lukáše Bradáčka z pražského atelieru Praga Prima - Doupovcová Lada, Havránek Karel, Kozlerová Alena, Kurovská Lenka, Rindošová Lada, Stránská Sylva, Ušelová Marie, Peňáková Petra

a

koncert jazzového tělesa Tango Jazzile a prezentace jejich nového CD.

Vystoupí - Petr Paulů (kytara) a Ladislav Horák (akordeon).

Výstava potrvá  od 11.4. do 31.5. 2015, takže díla budou přístupná i přes Noc kostelů dne 29.května.

Pořadatel: Spolek svárovského zvonu - platforma spolupráce občanů, obecních úřadů a církví, prospívající památkám a přírodě www.spolek-svarovskeho-zvonu.cz

NADACE CHARTY 77, KONNTO BARIÉRY aukční výstava 2014, ng veletržní palác


kliknutím zvětšit

Jsem velice rád, že se podařilo podpořit, patrně k dalšímu studiu, někoho kdo to potřebuje a chce a děkuji tomu, kdo koupí tohoto obrazu, toto umožnil. Je hezké vidět, že i tak pěkná částka se dá investovat do kunstu. Lukas Bradacek

kliknutím zvětšit
ŘEŘIŠNICE II. 2007.10 akryl na plátně 70x70cm
kliknutím zvětšit
Konto Bariery_Charta77 - pozvanka Aukce 2014

ZLATÁ KOST 2015 - Psí kousky na svárovské louce


kliknutím zvětšit

Mírná lokální soutěž pro milovníky psů na louce za školou, Svárov 21.2.2015. kromě doprovodné grafiky celé akce mě moc těšilo vyrobit i tu nádhernou 1. cenu za nejlepší Psí kousky na svárovské louce 2015 pod názvem - "ZLATÁ KOST".

Více o kosti zlaté: CLICK zde

Fotografie akce k vidění zde: Lukasbradacek.rajce.idnes.cz

nebo ještě další zde: http://symbalon.rajce.idnes.cz/

Levandule - provence - akvarel - dojmový realismus


kliknutím zvětšit

Nikdy bych nevěřil, že mne akvarel někdy tolik vezme. Vždy jsem byl spíše příznivcem akrylové plnobarevné plochy a nikoliv něčeho tak eterického a jemného, čím je vodobarva - tedy akvarel.

Levandule v Provence.

Více CLICK zde

Krajina - poněkud stylizovaný pohled na ni - "my zooming"


kliknutím zvětšit

Pokus o nový pohled na krajinu - zooming - má osobní pixelizace.

více CLICK zde

RODOKMEN RODINY KNOP - 12/2014 kaligrafický list na zakázku


kliknutím zvětšit

RODOKMEN RODINY KNOP

Byl jsem požádán abych vytvořil kaligrafické zpracování rodokmenu. Od začátku jsem věděl, že podkladem mi bude dub. Dost mne to bavilo, i když to byly opravdu "vysezené" hodiny titěrné práce. Nejdříve skicováním najít grafickou podobu celé kompozice a pak to vypisování jednotlivých jmen odspodu od roku 1630, od písemně prvního zdokumentovaného předka vzhůru po kmeni až do současnosti... A pak - krásný výsledek: Odevzdával jsem kolorovanou kresbu tuší v.86x61cm v paspartě a rámu 100x70cm - celkově - elegantní dojem.

Budete -li mít interes, napište, zkontaktuji Vás s genealogem a rád i pro Vás navrhnu a zpracuji originální formu grafiky Vašeho rodu...

Více CLICK zde

TŘI obrazy, tři grafiky a 5 bouchaček, autorská výstava


kliknutím zvětšit

Do/Oka galerie

od 3.prosince 2014 - 31.ledna 2015 (výstava s přesahem nového roku).

Komfortní prohlídka výstavy z chodníku ulice Husovi v Praze. A opravdoví fajnšmekři svého volného času mohou plynule projet okolo se zařazeným prvním rychlostním stupněm svou limousinou. V případě volby tohoto typu exkurze, doporučuji po objetí bloku domů z Perlovky kolem restaurace U Vejvodů, stáhnout si levá okénka a hledět do výloh PÚ AV ČR. Vpravo je jenom restaurace u Schweika nebo tak...

Adresa: Husova ul. 4, Praha 1, 110 00

Pěšky od metra - expozice děl je situována ve výlohách knihovny pod názvem - Psychologický Ústav AV ČR v Husově ulici 4 v Praze 1, ve směru od Národní třídy po pravé straně v 5-ti osvětlených výlohách knihovny. Je tam 24 hodinový provoz - deální pro nespavce.

Více CLICK zde

 

ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ "U FIŠERŮ", ČERVENÝ ÚJEZD 18.6.2014


kliknutím zvětšit

Práci na fasádách mám moc rád. Ve výškách sice nejsem nohama pevně na zemi ale za ty monumentální dimenze ta trocha strachu vždy stojí.

Písmomalířina na všech 4 světových stranách, na domě kvalitního rodinného řeznictví na Praze-západ, u Unhoště. Bylo to 14 dní usilovné práce na hrubozrnné omítce. Dost mne to naplňovalo. Vélké formáty, a smysluplná činnost, to je mé hřiště.

Více - CLICK zde

Linkování HISTORICKÝCH motocyklů - bobřík pevné ruky na oblých tvarech 2013-2014


kliknutím zvětšit

Podařilo se mi zvítězit nad svou nezkušeností "malérečky" starých motocyklů. Dříve to ve fabrice dělali zvláštní pracovníci, dnes se to musím učit znovu. Je to cvik. Asi jsem šikovný - podařil se mi se značně pozitivním výsledkem nalinkovat motocykl ČZ 125, r.1948 a JAWA 350. Více zde CLICK

"ZAŽÍT MĚSTO JINAK" - instalace soch DUTÉ HLAVY II.-VII. _Plaská ul. č.3, Praha


kliknutím zvětšit
"DUTÉ HLAVY" před obchůdkem s francouzskou módou, Plaská 3. Praha 5 - Malá Strana
kliknutím zvětšit
"DUTÉ HLAVY" před obchůdkem s francouzskou módou, Plaská 3. Praha 5 - Malá Strana
kliknutím zvětšit
"DUTÉ HLAVY" před obchůdkem s francouzskou módou, Plaská 3. Praha 5 - Malá Strana
kliknutím zvětšit
"DUTÉ HLAVY" před obchůdkem s francouzskou módou, Plaská 3. Praha 5 - Malá Strana
kliknutím zvětšit
"DUTÉ HLAVY" před obchůdkem s francouzskou módou, Plaská 3. Praha 5 - Malá Strana

Má výstava v Kavárně V sedmém nebi "BOUCHAČKY A PÍĎOLE" byla v sobotu dne 20. září 2014 součástí 9. ročníku sousedských slavností "Zažít město jinak" lokality Újezd, Praha 5 - Malá Strana, která to rozjela v ulici Plaská. Tato slavnost se konala zároveň na desítkách míst v Praze. Více click: https://www.facebook.com/ZazitUjezdjinak
"Zažít město jinak" v Plaské bylo něco jako den pohody - auta pryč, ten kdo má v ulici kavárnu, bar nebo obchod se stěhoval na chodník. Výborný nápad. Něco, jako pěší zona tam, kde běžně není.
Měl jsem tam před obchůdkem s francouzskou módou Plaská č.3 na soklech své dřevo sochy - Duté hlavy II.-VII. Vypadalo to moc dobře, než přišel první déšť ve tři odpoledne a pak další přívaly vody, s přestávkami až do večera. Uliční pohoda se nekonala za ideálních podmínek. Tak naviděnou za rok.


guns and popguns - Kavárna v 7 nebi, autorská výstava


kliknutím zvětšit

OD 27.ČERVENCE DO KONCE ŘÍJNA 2014 JE K VIDĚNÍ KOLEKCE BOUCHAČEK A PÍĎOLÍ V KAVÁRNĚ V 7 NEBI.

Je to pokračující artistní trek v roce páďa. Pokusil jsem se pověsit vedle sebe hračky pro velké kluky a dva směry/2formy posledních obrazů - portréty a zazoomované krajinomalby.

Více o výstavě CLICK zde

Stále platí, že zde v café vaří senzační silné espresso.

Kavárna v 7 nebi

Zborovská 68 - Praha 1 - Malá Strana

Otevírací doba: pondělí-pátek: 10:00-01:00, sobota-neděle: 12:00-01:00

Více o café CLICK zde

AUTORSKÁ VÝSTAVA OBRAZY A SOCHY, KOSTEL SV.LUKÁŠE VE SVÁROVĚ

KAŽDOU NEDĚLI OD 15.OO KONCERT VÁŽNÉ HUDBY: 20.4. - 27.4. - 4.5. - 11.5. - 18.5 2014


kliknutím zvětšit
Derniera výstavy
kliknutím zvětšit
kliknutím zvětšit
VARHANNÍ KONCERT 4.KVĚTNA 2014 V 15.OO
kliknutím zvětšit
PŘÍČNÁ FLÉTNA - KONCERT 27.4.2014
kliknutím zvětšit
KONCERTY VÁŽNÉ HUDBY KAŽDOU NEDĚLI OD 15.OO 20.4.-18.5.2014
kliknutím zvětšit
VERNISÁŽ 20.DUBNA 2014 V 15.OO KONCERT BAROKNÍ HUDBY, VARHANY. KYTARA, VIOLONCELLO
kliknutím zvětšit
KONCERTY VÁŽNÉ HUDBY KAŽDOU NEDĚLI OD 15.OO 20.4.-18.5.2014
kliknutím zvětšit
DERNIERA PROSVĚTLENÁ 18.5. OD 15.OO, A POTÉ OD 17.OO KŘEST BROŽURY "PŘÍBĚH KOSTELA SV. LUKÁŠE VE SVÁROVĚ".

20.dubna - 18.května 2014 
Kostel sv.Lukáše ve Svárově, u Unhoště. Kytky, květiny, zátiší - barvy a vyladěné kompozice na obrazech a k tomu několik soch...
Vystavující autor Lukáš Bradáček (*1964) je absolventem pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, atelieru Monumentální malba (1988), což je dost podstatná informace pro pohled na presentované dílo. Můžeme zde vidět přístup malířského zjednodušování forem někdy až na základní tvary, snad kolikrát na hranici grafické značky a spolu s používáním výrazných tónů barev v daném formátu jde mnohdy o atak na naše zraky, to však je míněno v dobrém.
Jak sám autor říká, měl potřebu zaměřit se v poslední době na portrétování zajímavých českých kytek a dokázat si, že zvládne poodhalit a vybudovat dojem života i v tomto nenápadném mikrosvětě. Zároveň s touto etapou jeho práce přichází potřeba přetlumočit principy prostorovosti, věrnosti podoby a barevnosti do jazyka současného sdělení - do výrazu a zjednodušení. A tyto dvě polohy malířské zkratky  mu umožňují báječnou a nekončící cestu hledání transpozice přírody.
To co zná ze své zkušenosti zahradníka a uctívače přírody, umísťuje na formát klasického závěsného obrazu a nechává k nám promlouvat komponovanou energií tvarů a barev. A k tomu je zde ještě velkým přínosem, že výsledek navozuje radostnou náladu. Tak v takovém případě je očividné, že se dílo podařilo. Vždyť představme si jen interiér, šikovně vyplněný takovýmito malými ostrovy radosti - čiré potěšení s oddychem a třeba i s relaxačními cviky na gauči.
Velkým bonusem k výstavě v prostorách barokního kostela sv.Lukáše bude pět doprovodných koncertů vážné hudby pořádaných každou neděli od 15.oo a to až do zakončení výstavy dne 18.května.
Příjemný a barevný poslech nám přeje autor, obec Svárov a Spolek svárovského zvonu.
Volně podle Jaromira Scheena Lukas Bradacek, 4/2014

 


komentovaná prohlídka kláštera v Hájku - sobota 10.května 2014 ve 14.oo


kliknutím zvětšit

Dovoluji si Vás pozvat na zajímavou návštěvu areálu kláštera v Hájku s odborným výkladem PhDr. Kateřiny Pařízkové "CO JEŠTĚ O KLÁŠTEŘE V HÁJKU NEVÍME ?"  (a chtěli bychom se na to zeptat). Sraz účastníků v sobotu 10. května 2014 ve 14.oo před hlavní branou kláštera. Prohlídka se uskuteční za každého počasí, adekvátní oblečení ke dni konání vemte s sebou. Projdeme klášter křížem krážem a prohlédneme si i dříve výstavní hájeckou zahradu s altánem. Tento projekt je realizován za podpory Spolku svárovského zvonu, OS Poutní cesta Hájek, obce Červený Újezd a obce Svárov. Vstupné-dobrovolné, pokud budete chtít, pak nazvěme jej spíše mini příspěvkem na organizaci této akce a podporu spolkové činnosti.

kliknutím zvětšit

Interaktivní přednáška s varhanním koncertem 19.ledna 2014, Kostel sv. Lukáše, Svárov


kliknutím zvětšit
Pozvánka k přednášce 19. ledna 2014 Kostel sv.Lukáše ve Svárově
kliknutím zvětšit
Kostel sv. Lukáše, Svárov, románský základ, pozdně barokní přestavba sakristie a vstupní branky
kliknutím zvětšit
Barokní kropenka kostel sv.Lukáše, Svárov
kliknutím zvětšit
Marianský obraz kostel sv.Lukáše Svárov
kliknutím zvětšit
Presbyteriun s barokní kazatelnou - vánoční kocert 2013, Kostel sv. Lukáše, Svárov

DI CARTA / PAPERMADE, International biennial exhibit of papermade artworks.


kliknutím zvětšit
"SHADOW" 2013 woodcut v.70x50cm
kliknutím zvětšit
PAPERMADE - invitation card
kliknutím zvětšit
list of participants
kliknutím zvětšit
Palazzo Fogazzaro
kliknutím zvětšit
SCHIO - map

Palazzo Fogazzaro Schio (VI), Italy

21st december 2013 - 22rd february 2014

Paper, paper and nothing but paper. Instead of paintings, marble, wood, videos or performances. The paper, "poor" material and vehicle of culture par excellence, is the leitmotiv of this exhibit.

Like the canvas or the material which will be manipulated and transformed into a work of art, paper creates inspiration, is dressed in emotions, is filled with meanings. Artists from 29 countries. Different cultural and stylistic backgrounds, different artistic languages meet and dialogue to color and give substance to the landscapes of imagination. Artist's books, prints, installation art. Variety and leitmotiv in the name of paper.

The exhibit, charming and diverse, will take place in Palazzo Fogazzaro in Schio, in an area, the territories north of Vicenza, that boasts, besides the well-known textile industries, a dynamic history of paper mills and the print of valued incunabula.

DI CARTA /PAPERMADE is organized by the Schio Municipality and curated by Valeria Bertesina.

It's an ample collective exhibition of works made of paper, divided in 3 categories: art prints, artist's books and installation art. The exhibition will host 79 artists, both italians and foreign.

Preview event: Saturday, 21st December, h.16.30
Day and hours of opening:
Wednesday h.10.00 -12.30
Friday h.16.00 -19.00
Saturday and Sunday h.10.00 -12.30 and 16.00 -19.00

Link: dicartapapermade.wix.com/dicartapapermade


International Biennial Festival of Portrait-XV.INTERBIFEP-Tuzla, Bosna i Hercegovina


kliknutím zvětšit

Pojal jsem portrét pana H.H. pro soutěž, jako cestu od položené otázky přes "Rozhodnutí", až ke "Korunovaci Králem". Jako když někdo hledá a najde. Smeknul jsem se k velmi pracnému výkonu v kresbě tuší na formát 75x51cm na krásný podklad s takovou chromo úpravou. Klasika, která zabrala mnoho času. Tři pracné kresby perem a poslal jsem je na XV.Bienále Portrétu do bosenské Tuzly, a následně, na to zapomněl. A pak přišlo toto, jako odpověď:

Drawing - Lukas Bradacek / Czech Republic / 49 years old The winner of drawing category was quite difficult to decide as as you see there are many different approaches to this practice. After long discussion the jury decided to award Czech artist Lukas Bradacek, 49 years old, for his capacity to renovate in a modern way the traditional category of portrait. We found interesting how he was able to translate a personal portrait in a collective one and how he experimented a narrative way to describe a common feel using easy symbols of modern age, like question and exclamation marks, crowns and a head as monumental bust. The jury appreciated also the synthesis that artist was able to arrive in terms of drawings and conception, keeping anyway an high quality of both of them. Finally, we found interesting how he decided to leave the drawing visible and to trace on that the finale sign, a way to leave traces of memory, on one side, and of creative process, on the other.

Celá kompozice PORTRÉTY click zde

Katalog účastníků bienále click zde

Saatchi Gallery


kliknutím zvětšit

Saatchi&Saatchi

Od 22.února 2012 jsou mé vybrané práce i ve stáji tohoto donátora kunstu. Je to profesionální platforma artu.

Odkaz: http://www.saatchionline.com/profiles/index/id/327142

" PODZIMNÍ ZÁTIŠÍ " celodenní malířský kurs v sobotu 12.října 2013


kliknutím zvětšit

Přátelé malby,
zvu Vás na sobotní malířský workshop pod záštitou a v pracovním prostředí atelieru Praga Prima, Národní 35, Praha 1.   " PODZIMNÍ ZÁTIŠÍ " Sobotní kurz 10-16.oo, věnovaný malbě zátiší s atributy barevného podzimu - květiny, plody, ovoce a zelenina, větve s barevným listím, bobule ... Bude postaveno a rozmístěno několik typů klasických zátiší - kompozic v atelieru Praga Prima. Myslím, že během pracovního dne bude z čeho vybírat. Zpracování námětů záleží jenom na našem rozhodnutí, a to jakou formální vyjadřovací, řekněme řeč, si zvolíme - od realismu přes umělecké  „- ismy" dvacátého století až po vlastní pojetí ... Zaručuji nám individuální přístup lektora a radost z práce s barvou....


Veškeré informace a co s sebou je na stránkách atelieru PP:  www.pragaprima.cz nebo přihlášení sI podejte přímo na e-mail: atelierpp@volny.cz nebo volejte ATELIER PP na tel.: 608 97 95 06. Tvůrčí den nám přeje Lukas Bradacek (lektor kursů: "Základy Portrétu", čtvrtek 13-15.15 nebo 20-21.30)

 

Základy Portétu, Základy kresby a malby, výtvarné kurzy, Ateliér Praga Prima

Lukáš Bradáček - aktivní lektor


kliknutím zvětšit

Základy portrétu - kresba, malba

čtvrtek odpoledne: ....13.oo-15.15

čtvrtek večer: ............20.oo-21.3o

Kurz Základů portrétu se zaměřuje na kresbu portrétu, počínaje principy portrétování, jako jsou proporční vztahy lidské tváře, jako je kompozice obrazu, perspektiva hlavy, rozpoznání a zachycení charakteristických prvků portrétu kresbou, stínováním plasticity či detailu, včetně dalších malířských technik. Kurz Základy portrétu je vhodný pro všechny, kteří kdy měli sen, umět věrohodně zobrazit lidskou tvář. Účastníci jsou zde lektorem vedeni krok za krokem, pokud chtějí, ke zvládnutí základů kresby a malby portrétu. Koncepční a individuální přístup pedagoga je zde velkou devizou. Je to také ideální kurz pro přípravu studentů na talentové zkoušky oborů uměleckých škol, kde se vyžaduje zvládnutí portrétu.


Kursy jsou zároveň platformou pro celodenní malířské sobotní workshopy, kde se v průběhu roku soustředíme více na práci s barvami při rúzných tematech.

... ... ...

Veškeré další informace o programu atelieru a výuce získáte na webových stránkách Atelieru Praga Prima, Národní 35, Praha 1, stejně tak přihlášení se tam:  www.pragaprima.cz

Některé výsledky kresby a malby atelieru Portrét za školní rok 2012/13/14/15 je možno vidět na fotogalerii:  Lukasbradacek.rajce.idnes.cz

 

MALBA V PLENÉRU - PLACHETNICE NA SLAPSKÉ PŘEHRADĚ - v sobotu 14. září 2013


kliknutím zvětšit

Přátelé malby a kresby, jste zváni na celodenní workshop malby a kresby pod záštitou atelieru Praga Prima:  "Plachetnice na Slapské přehradě". Kdy: v sobotu 14.září 2013 Téma: lodě v zátokách, krajina a život v okolí jezera. Sraz:  cca 8.30  Na Knížecí, P-5 Smíchov u metra Anděl, pak nástup do přistavených automobilů, za 1h jsme na Slapech a do večera se dá namalovat a nakreslit spoustu věcí. Kdo by jel vlastním vozem, operativně bychom se s účastníky propojili a domluvili na spolujízdě a uhrazení nákladů z vybrané ceny za kurz. Kdo vezme auto a sveze kolegy malíře, bude zaplacen. 

 • cena za kurz 900 Kč,
 • Prostor bude více krajinný, s delším výhledem-horizontem, než posledně při malování v Podolské marině v Praze a s více variantami námětů a ve větší pohodě, než ve městě. Počasí se ale nedá zaručit vůbec. Uvidíme. Odkaz, více info místa:  http://www.firmy.cz/detail/623027-modra-lodenice-jacht-klub-slapy.html Těším se na Vás S pozdravem Lukas  PŘÍJEMCE TÉTO ZPRÁVY PROSÍM O RYCHLOU ODPOVĚĎ NA TUTO NABÍDKU  POKUD BUDE VAŠE ODPOVĚĎ  ANO (na můj e-mail a teprve poté přihlášení se přes web Praga Prima). Potřebuji znát Váš aktuelní interes na příští weekend rychle. Děkuji Vám za pochopení. a následně Přihlášky posílejte na kontaktní e-mailovou adresu: atelierpp@volny.cz  nebo volejte na tel.: 608 97 95 06. Porobnější info na www.pragaprima.cz

   

  ewa - kolorovaný odlitek pro happy couple


  kliknutím zvětšit

  V červnu 2013 mne oslovil manželský pár s požadavkem zastavení času. Vyšel jsem pánovi vstříci a odlil mu to jeho potěšení navěky. A tak vznikla "EWA". A protože v realu má paní v oblasti kříže "kérku", je to tam v natůře i s tímto detailem.

  více: click zde

  Smart Accounts s.r.o. oBRAZY v účetním centru, RudnÁ u Prahy


  Od července 2013 je instalovaná kolekce velkých obrazů květin v daňové a účetní kanceláři Smart Account s.r.o. v novém firemním centru v Rudné u Prahy. Jsou to takové pozitivní zářiče dobré nálady.

  Více o ekonomickém poradenství zde:  www.smartaccounts.cz


  kliknutím zvětšit
  "PRYSKYŘNÍK" Smart Account
  kliknutím zvětšit
  "TULIPÁNY" I-II-III., Smart Account
  kliknutím zvětšit
  "JIŘINY - PAMPELIŠKY", Smart Account

  LETNÍ KURSY KRESLENÍ A MALOVÁNÍ PLENÉRy ČERVENEC-SRPEN 2013


  kliknutím zvětšit

  Letos pořádám pod záštitou domovské scény atelieru Praga Prima - Příměstský a městský plenér pro příznivce malby a kresby.
  Jedná se o aktivní malířskou činnost v dosahu bydliště a měl by to být pokaždé kurs časově vstřícný, jak účastníkům chodícím do práce, jako odpolední náplň jejich dne, tak zároveň i prázdninovým uživatelům. Dalo by se říci, že stanovený čas pro malování je universální pro obě skupiny. Dojezdová vzdálenost s pomocí pražské MHD je jeho velkou výhodou. 
  Každé téma by mělo být zpracováno v třídenním cyklu (vždy odpoledne), kdy si v průběhu prakticky vyzkoušíme nejméně 4 materiály - od kresby přes akvarel až k malbě na plátno. Není však nutné absolvovat dny všechny, je možno se cíleně přihlásit na určité datum...

  Termíny malířské další:

  "Malostranské střechy a uličky" úterý-středa-čtvrtek 6.-7.-8. srpna 2013 Je možné po domluvě přijít i jenom na jeden pracovní den.  

  Pracovní čas dne: (sraz)15.oo - 21.oo umělecká tvorba, =6h malování /den.


  „Velký plenér I. a II. " v dosahu Prahy
  2.-3.-4. srpna (weekend) 2013    a dále     9.-10.-11. srpna (weekend) 2013

  Obrovskou výhodou příměstského plenéru je, že v krajině a na místě konání akce, tedy na statku v Červeném Újezdě u Unhoště jsme z Prahy za pár minut a můžeme začít relaxovat nebo hned tvořit.

  Program: Kresba + malba v plenéru. Praha-západ je krajina polí, remízků a malebného začátku křivoklátských lesů. PRÁCE POD ŠIRÝM NEBEM. V případě deště pracujeme a nocujeme pod střechou v ateliéru nebo ve stodole. Tři dny intenzivní práce 10.oo-21.3o (do soumraku)  + 1 jídlo-polévku a chleba /den v ceně. A ještě každý účastník dostane zdarma jeden formát šepsované desky např.30x50cm pro svou malbu.

   

  V případě zájmu mne kontaktujte prostřednictvím e-mailu:  bradicka@raz-dva.cz
  nebo operativně na mob:  603 945 618

  nebo se nahlaste prostřednictvím web.stránek atelieru  Praga Prima:  http://www.pragaprima.cz

   


  kliknutím zvětšit
  "PODOLSKÁ MARINA II." 2013/7 tužka pastelky 30x40cm
  kliknutím zvětšit
  "PODOLSKÁ MARINA I." 2013/7 tužka pastelky 30x40cm
  kliknutím zvětšit
  Kocábka Falcon
  kliknutím zvětšit
  "PODOLSKÁ MARINA III." 2013/7 tužka pastelky 30x40cm
  kliknutím zvětšit
  Pohled z mariny na Vyšehrad

  Již úspěšně proběhlo:

  "Vltavská loděnice I. v Praze - Podolská marina" čtvrtek 18. července 2013 (zredukováno na jeden den z důvodů natáčení filmařů)

  Fotodokumentace na: Lukasbradacek.rajce.idnes.cz

  ***

  !!! tento kurs byl odvolán !!!
  "Okolí řeky - Vltavská loděnice II." v Praze čtvrtek 25. července 2013

  Filmaři zase pracují v Podolské marině a také je nesnesitelné horko pro tvorbu a alternativu jinde podél břehů řeky nebo ve městě.

  !!! tento kurs byl odvolán !!!
  Středočeši v galerii GATE   5.6.-26.8.2013


  kliknutím zvětšit

  10 středočeských umělců vystavuje své práce v exluzivní prostoře galerie GATE 

  5.června-26.srpna 2013
  GATE Galerie a informační centrum

  Husova 21, 110 00, Praha 1

  Otvírací doba: Po-So: 10-18, Ne: 11-18

  Více info zde: www.galeriegate.cz

   

  3e Biennale de l'estampe, Magné


  kliknutím zvětšit

  3. Bienále grafiky, Magné 2013 / Francie
  Výstava tisků ve staré keramické dílně proměněné na výstavní prostor.
  Termín bienále: 25. května - 9. června 2013, Magné
  3 PEARS/ 3 HRUŠKY + MEADOW/ LOUKA +

  + GOOD MORNING MUSHROOMS/ DOBRÝ DEN HOUBO + BLUE HEAD/ MODRÁ HLAVA

   

  více info zde: http://www.magneculture.fr/

  kliknutím zvětšit
  3 PEARS 2005 linocut 44x31cm
  kliknutím zvětšit
  MEADOW 2005 linocut 44x31cm
  kliknutím zvětšit
  GOOD MORNING MUSHROOMS 2003 linocut 44x31cm
  kliknutím zvětšit
  BLUE HEAD 2004 linocut 44x31cm

  KURS PORTRÉT atelier Praga Prima Národní 35 Praha


  kliknutím zvětšit

  Od října 2012 učím - čtvrteční kursy Odpolední a Večerní PORTRÉT - malba, kresba.

  Atelier PragaPrima, Národní 35 Praha 1
  aktuální
  workshop:

  ZÁTÍŠÍ S DÝMKOU

  sobota 15. června 2013, 10-16.oo.

  Malba, kresba několika tematických zátiší v prostorách atelieru Praga Prima. Práce bude prováděna podle několika postavených zátiší s atributem kuřáků dýmky nebo podle donesené skicy nebo podle předlohy-reprodukce. I kopírování mistrů nám může osvětlit cestu.


  Přihlášky na:  www.pragaprima.cz

   


  kliknutím zvětšit

   

  minulý workshop:

  ZÁTIŠÍ S JARNÍMI KVĚTINAMI

  sobota 20.dubna 2013
  Celodenní malba/kresba podle „živého" modelu několika variant květinového zátiší nebo přinesené skici či vlastní vize.

  TERASA - LAMPY + ZÁBRADLÍ PRO RD ŘÍČANY U PRAHY 2011-12


  kliknutím zvětšit

  Terasa s vyzděnými sloupky šedivou cihlou, zdroj světla stíněný kovanou Čepicí s vloženými barevnými skly. Mezi sloupky kované pole nízkého zábradlí, vytváří jemnou intimitu posezení u domu mírně oddělené od okolní zahrady.

  RD III. v Říčanech u Prahy

  více CLICK zde

  VITRAJE PRO RD ŘÍČANY U PRAHY


  kliknutím zvětšit

  Realizované vitraje pro RD Říčany u Prahy. Vitraje dveří hlavního vstupu do domu, druhých a třetích vnitřních dveří a několika oken přízemí. Vitraj v dithermálním skle s odolností proti chladu. Super kvalita. Více obrazového materiálu click zde!

  11. aukční salon výtvarníků Nadace Charty 77 -  Konto Bariéry 201


  kliknutím zvětšit

  11th Auction Salon of Fine Artists Charta 77 Foundantion - Konto Bariery
  výstava: od 21.listopadu do 7.prosince 2012 Karolinum, Ovocný trh 3-5, Praha 1
  aukce: 9.prosince 2012 od 13 hodin
  Karolinum - Modrá posluchárna, Ovocný trh 3-5, Praha 1
  Nadace Charty77: http://www.kontobariery.cz/aukce
  Aukční katalog 2012: http://www.kontobariery.cz/doc/projekty/aukce/Aukcni-2012_katalog_1_64.aspx

  .........................................................."PAMPE(liška) I." 2011, acrylic, 70x70cm

  "BALTIC BRIDGES - Connections " 2012, Kaunas, Lithuania


  kliknutím zvětšit

  INTERNATIONAL WATERCOLOUR BIENNIAL "BALTIC BRIDGES. Connections"

  October 11 - November 25, 2012

  The conception of contest-selective exhibition of international watercolor biennial "Baltic Bridges" this year is connections. Rising this concept we would like not only show to the public the level of mastery of watercolorists through their individual connections between artistic approach to the artwork and technique.

  The project consists of several events: the main exhibition, the satellite group and personal exhibitions, master classes of contemporary watercolor artists, international conference, discussing modern trends of watercolor, current relations of other fields of art with watercolor and meanings of them in daily life of artists. akvarel click!

   

  žlutá ryba - obraz pro soukromý bazén


  kliknutím zvětšit

  Realizovaná malba pro soukromý bazán u vily v Nebřichu (oblast Slapy). Osazeno 5.září 2012. Více zde

  "YELLOW FISH" 2012/8, akryl na plátně, modrý démant, 100X215cm

  obrazy pro právní kancelář Tarpan Partners, Praha


  kliknutím zvětšit

  "OKO, KOUŘÍCÍ HLAVA, HLAVA, TŘI SESTRY" obrazy pro kancelář společnosti Tarpan Partners, Emporia Bulding, Praha 4-Pankrác.

  Tarpan Partners je nezávislá mezinárodní investiční a poradenská skupina.

  Instalováno 26.června 2012. Více click zde!

  blue waters, palanga, lithuania


  kliknutím zvětšit

  International creative project "The Blue Waters" 6.5-20.5.2012

  The aim of the project "The Blue Waters" is to look at the Sea as a part of historical context of contemporary culture.
  Cílem projektu "Blue Waters" je podívat se na moře v rámci historického kontextu současné kultury.

   

  I love the sea. Moving mass of water. Feeling of being surrounded on all sides by salt water and swim with your head held high. I work with figurative painting but I can imagine a large blue dot format with sand at the edge. Abstraction of the sea!
  Mám rád moře. Pohyblivou masu vody. Pocit být ze všech stran obklopen slanou vodou a plavat s hlavou vztyčenou. Pracuji s figurální malbou ale dovedu si představit i velký modrý formát s tečkou písku na kraji. Abstrakce moře! ............ Lukas Bradacek 23.2.2012 (Obhajoba přihlášeného podkladu projektu.)

  x

  Interesting was that in fact, not in wearing a blue color and it was for me a challenge. Beautiful people-friends.

  Zajímavé bylo, že ve skutečnosti nemělo v sobě modré barvy a to byl pro mne oříšek. Však nádherní lidé-přátelé.

  Více click here!

   

   

  Rudy SAGO


  kliknutím zvětšit

  "Rudy SAGO" - světelný reliefní obraz. Realizace pro Hudební klub, Kulturního centra Praha - Radotín. Osazeno 1.dubna 2012 anebyl to apríl. Svítí až září do příšeří chodby.

  Více zde click!

  velké kytky


  kliknutím zvětšit

  Nová řada velkých pláten (cca 150cm) je na světě. Více zde click!

  Buyfeel


  kliknutím zvětšit

  Buyfeel je mezinárodní galerie a portfolio uměleckých děl. Tak v jejich stáji jsou některá má díla od léta minulého roku 2011. Mrkněte na to, je to živé.

  Odkaz: http://buyfeel.eu/lukas-bradacek/?lang=CS

  PF 2012 ... SVĚTU MÍR - WORLD PEACE


  kliknutím zvětšit

  Ukázka z kolekce kousků hraček pro velké hochy na téma "BOUCHAČKY A PÍĎOLE", dřevo roku 2011. Více zde click!

   

   

   

  "STARÝ CHOROŠ"  2011 borovice, kov, akryl 30cm

  6. Mezinárodní výstava malé počítačové grafiky - Kanada .... 5.11.-10.12. 2011
  6e Exposition Internationale d'estampe numérique miniature (Canada)


  kliknutím zvětšit

  Výstava se koná od 5. listopadu do 10. prosince 2011 v Centre d'artistes Voix Visuelle,  Ottawa, Canada. Komisařka výstavy je Katy Le Van.
  Ve své práci rád objevuji lidské tělo. Tvarosloví ženské figury je pro mne obzvláště nevyčerpatelnou studnou možných přístupů zpracování. Realistická forma zobrazování je i v tomto případě fajn věc ale pro mne je objevnější a více přirozené hledat zobrazení přes nadsázku. Preferuji volnou inspiraci figurou a neumím vycházet ani z mutované fotografické předlohy. Kresba je pro mne zásadním přístupem ke zpracování idee, avšak digitální provedení kresby je přesně ta dokonalá linka, kterou při kresbě v ruce nelze dosáhnout a která mi dělá potěšení. Pán Bůh žehnej počítači a grafickým programům. Je to pro mne cesta. Lukas Bradacek 6/2011

  více info:  http://www.voixvisuelle.ca ...... http://www.manifestampe.org/modules/news/article.php?storyid=652


  kliknutím zvětšit
  „ARE YOU HERE? II.“ /JSI TU? II. 2011 digital print 25x20cm
  kliknutím zvětšit
  „THE QUEEN II.“ / KRÁLOVNA II. 2011 digital print 25x20cm
  kliknutím zvětšit
  Invitation card, Poster

  deserterie - RELIÉFNÍ OBRAZY A KOLÁŽE, od 27.3. 2011 - /forever


  kliknutím zvětšit

  kavárna - cukrárna - a nyní i tak trochu galerie / cafe - patisserie - and now a little gallery
  Otevřeno: Po-Pá: 08-20
  Nově otevřená kavárna s cukrářskými specialitami, nejen domácími buchtami a výborně servírovaným espressem (doporučuji). Místo schůzek, nevšedních posezení a zážitků.

  Vystaveny jsou tu krom světelných reliefních obrazů i koláže a také zobrazivá klasika.

  *další fotografie jsou k vidění na stránce VÝSTAVY nebo OBRAZY nebo zde stačí ....................click

  d e s e r t e r i e ...Náměstí Míru 16, Praha 2 (vpravo přes parčík, oproti stanici tramvaje, ve směru jízdy do kopce)

  IV. PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY - OD 4.června 2011 - DO 29.7.2011


  kliknutím zvětšit

  IV. část  "KYTKY A ZÁTIŠÍ"

  Výstava 7 kreseb a 3 grafik, ve Výstavní pasáži České národní banky. Je to přesně ten elegantní průchod mezi třídou Na Příkopech a Senovážným náměstím v Praze 1.

  4. výloha pasáže vpravo (před výstupem na Senovážné náměstí), vypadá opět skvěle.

  PRAHA 1, SENOVÁŽNÉ NÁMĚSTÍ

  Pořadatel - Galerie DO/OKA.

  kliknutím zvětšit
  "PRASKYŘNÍK II." 2011 kresba tuší, koláž 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "PAMPELIŠKA I." 2011 kresba tuší, koláž 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "VORLÍČEK I." 2011 kresba tuší, koláž 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "CHRPA I." 2011 kresba tuší, koláž 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  PASSAGE IV. 4.6.2011

  III. PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY   29.4.-4.6. 2011


  kliknutím zvětšit

  III. část

  Výstava 3 obrazů kytek a 4 koláží spolu s jednou menší vitrají, ve Výstavní pasáži České národní banky.

  PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY - 29.dubna - 4.června 2011

  PRAHA 1, SENOVÁŽNÉ NÁMĚSTÍ

  Pořadatel - Galerie DO/OKA.

   

  kliknutím zvětšit
  "SEDMIKRÁSKA VI." 2010/7 akryl na plátně 70x70cm
  kliknutím zvětšit
  "MĚSÍCE IV." 2008/2 akryl na plátně 70x70cm
  kliknutím zvětšit
  "INDIE" 2003/11 kresba tuší na papíře 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "SKLENKA" 2005/1 kresba tuší na papíře 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  passage III. od 29.4.2011

  Pomník NIKOLy TESLy - výtvarná soutěž pro vyzvané, Praha 6 .....  2010/11-2011/2


  kliknutím zvětšit
  Parková úprava pomníku Nikola Tesla, pohled od Třídy Jugoslavských partyzánů
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10
  kliknutím zvětšit
  Nikola Tesla model 1:10

  II. PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY   12.2.-29.4. 2011


  kliknutím zvětšit

  II.část

  Výstava 4 obrazů kytek a 2 koláží spolu s jednou menší vitrají.

  PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY - 12.únor-29.dubna 2011

  PRAHA 1, SENOVÁŽNÉ NÁMĚSTÍ

  Pořadatel - Galerie DO/OKA.

  *další vitraje jsou k vidění na stránce REALIZACE nebo zde ............click


  kliknutím zvětšit
  Kořenáč -vitraj závěsná 3
  kliknutím zvětšit
  Kořenáč -vitraj závěsná 3-detail
  kliknutím zvětšit
  Kořenáč -vitraj závěsná 4
  kliknutím zvětšit
  Kořenáč -vitraj závěsná 6
  kliknutím zvětšit
  Kořenáč -vitraj závěsná 7

  "KOŘENÁČ" - dekorativní závěsná skleněná vitraj vyrobena 1/2011, 40x40 cm


  I. PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY - 13.10. 2010 - 12.2. 2011


  kliknutím zvětšit

  I. část

  Výstava dvou obrazů s motivem zátiší a 2 koláží.

  PASÁŽ ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY - 13.října 2010 - 12.únor 2011

  PRAHA 1, SENOVÁŽNÉ NÁMĚSTÍ

  Pořadatel - Galerie DO/OKA.

  kliknutím zvětšit
  "ELEKTŘINA" 2003/10, kresba tuší, koláž
  kliknutím zvětšit
  "JE TO V TAŠCE" 2002/1, kresba tuší, koláž
  kliknutím zvětšit
  "U CHMELNICE" 1990/3, kresba tuší, koláž
  kliknutím zvětšit
  "RŮŽOVÁ OKURKA" 2002/12 akryl na plátně, 75x75cm
  kliknutím zvětšit
  "BLEDĚMODRÁ PAPRIKA" 2002/12 akryl na plátně, 75x75cm

  BZENECKÝ PODZIM 2010  VÝSTAVA 18.září-3.ŘÍJNA 2010


  Odkaz na fotogalerii tohoto webu ale loňského ročníku - Bzenec 2009  KLIKNI ZDE ...... a nasaj zámeckou atmosfíru.


  kliknutím zvětšit

  MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA SOUČASNÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ VI.ROČNÍK

  ZÁMEK BZENEC

  Od soboty 18.září - neděle 3.října 2010 zde probíhá výstava přehlídky mezinárodního současného výtvarného umění. 
  Otevírací doba úterý-pátek 15-18.oo ..... sobota-neděle 13-18.oo 
  .................................. více info na www.bzenecky-podzim.xf.cz

  Výstava bude zahájena vernisáží na zámku v pátek 17.září 2009 v 17.oo.

  "drdoly a kytky"  galerie DO/OKA,  Husova ulice č.4, Praha 1


  kliknutím zvětšit

  TOPENÁŘ NEZTRATIL TVÁŘ A OD ČTVRTKA 16.ZÁŘÍ, JE VÝSTAVA OPĚT V PROVOZU !!!

  Výstava byla na 4 pracovní dny PŘERUŠENA vyšší mocí alias TOPENÁŘEM od pondělí 13. - do čtvrtka16.9. Hodili s sebou a kousky jsou zpět na svých pozicích.

  Galerista Sent: Pondělí, září 13, 2010 17:31  Subject: topenari
  Ahoj, Dnes mi volala knihovnice, že tam má topenáře. Vyměňují trubky v celé budově a v knihovně je topení  pod okny. Vynosil jsem vše i obrazy a skoval je za regaly. Jsou v bezpečí. Ve čtvrtek to prý skončí. Omlouvám se  Mirek

  Vystavující Sent: Monday, September 13, 2010 5:42 PM Subject: Re: topenari
  Mirku, Tak to je teda něcol !  Lukas

   
  kliknutím zvětšit

  „drdoly a kytky“ 5 soch a 5 obrazů. Výstava je přístupná ........ od 1.září - 15.října 2010

  Expozice děl je situována v 5-ti osvětlených výlohách knihovny Psychologického Ústavu Akademie věd ČR v Husově ulici č.4 v Praze 1 (ve směru od Národní třídy - Tesco, je to pak pěšmo v Husově ulici zkraje 1.dům po pravé straně). Příjemná prohlídka výstavy jedině a za chůze z chodníku. Přístupná denně po celých 24 hodin. Opravdoví fajnšmekři svého volného času mohou plynule projet okolo galerie vozem se zařazeným prvním rychlostním stupněm. V případě volby tohoto typu prohlídky, se doporučuje po objetí bloku domů, stáhnout si okénka a hledět vlevo do 5 výloh PÚ AV ČR (vpravo naproti je restaurant).

  kliknutím zvětšit
  "MILÁ" 2005 sklo, kov, dřevo v.66cm
  kliknutím zvětšit
  "AVE" 2010/7 sklo, kov, dřevo v.70cm
  kliknutím zvětšit
  "DVA MODRÉ DRDOLY" 2005 sklo, kov, dřevo v.70cm
  kliknutím zvětšit
  "ZELENÝ DRDOL / Palma vítězství" 2010/7 sklo, kov, dřevo v.70cm
  kliknutím zvětšit
  "ZELENÁ ČEPICE" 2005 sklo, kov, dřevo v.57cm
  kliknutím zvětšit
  IV. SEDMIKRÁSKY I. /galerie dooka 1.září 2010
  kliknutím zvětšit
  I. SEDMIKRÁSKY V. /galerie dooka 1.září 2010
  kliknutím zvětšit
  autor a SEDMIKRÁSKY VIII. a socha ZELENÁ ČEPICE /galerie dooka 1.září 2010
  kliknutím zvětšit
  VIII. SEDMIKRÁSKY III. /galerie dooka 1.září 2010
  kliknutím zvětšit
  SEDMIKRÁSKY III. a socha MILÁ /galerie dooka 1.září 2010

  sEX LIBRIS - digitální tisk


  kliknutím zvětšit

  Nové tři grafiky digitálního tisku pro knižní královské přátele. Jednotícím tématem je Eros & Thanatos. Vyzyvatelem je Galerie Humus, Lausanne, Schwitzerland. Celkový přístup ke vzniku je digitální. Formát papíru 21x10cm. A vše krom myšlenky vznikalo v počítači.

  Grafika je k vidění na odkazu zde ... click

  3rd International Watercolor Biennial  „Baltic Bridges. Depth" Vilnius, Lithuania


  Art Gallery “Arka” + Galleries of Lithuanian Artists Association, Vilnius, Litva .................... 13. srpna - 5.září 2010

  3. mezinárodní přehlídka akvarelové tvorby "BALTIC BRIDGES.Depth" Odkaz na webové stránky pořadatele click


  kliknutím zvětšit
  Invitation card / pozvánka
  kliknutím zvětšit
  "60´ - ŠEDESÁTÁ" 2010, kresba tužkou, akvarel, 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "KRAJKA" 2010, kresba tužkou, akvarel, 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  "KRÁLOVNA" 2010, kresba tužkou, akvarel, 30x21cm
  kliknutím zvětšit
  3akvarely

  "Multiple matters-Grafische Koncepte" International Print Network, K-Haus, Wien


  kliknutím zvětšit

  Künstlerhaus  Wien, Karlsplatz 5, Österreich .................................. 7.5. - 13.6. 2010

  O mé účasti ve Vídni jakožto třetím místě výstavního triptychu International Print Network Kraków - Oldenburg - Wien jsem byl zpraven již snad v srpnu 2009, a to organizátory z polského Krakówa. Vážnost jsem tomu přikládal asi takovou, jako by i někdo mailem napsal, že za necelý rok mám jistou výhru v loterii a to opravdu. Inu ale druhého února letošního roku 2010 přišlo potvrzení z Vídně, že to myslí vážně. A zde je výsledek........

  Vídeň-můj grafický koncept, článek na Blogu net-časopisu Grapheion.

  Více info na: http://www.k-haus.at/home.html anebo přímo na "Multiple matters-Grafische Koncepte", K-haus, Wien

  kliknutím zvětšit
  leitmotiv grafického trienále Wien od Klause Staecka, Durer-Hase 1987
  kliknutím zvětšit
  Lukáš Bradáček a jeho "BERRYS"
  kliknutím zvětšit
  Lukáš Bradáček a jeho tři sítotisky "BERRYS"
  kliknutím zvětšit
  monumentální schodiště do 1.patra K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  přízemí expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  expozice trienále, K-haus, Wien
  kliknutím zvětšit
  WojtekKrzywoblocki, kurátor trienále, K-haus, Wien

  Soutěž s BoConcept. Návrhy grafiky pro hrnek.


  kliknutím zvětšit

  BoConcept představuje zimní kolekci, která je „cool" v tom pravém slova smyslu! Zimní kolekce je na vizuálech situována do švédského ledového Ice Hotelu, aby vyniklo motto BoConceptu pro zimní sezónu, které zní: „No limits in cool design". A protože zimní měsíce jsou dobou setkávání se s rodinou a přáteli, je do švédského Ice Hotelu umístěn právě velký rozkládací stůl, u kterého je dost místa pro všechny.
  BoConcept (o soutěži zde) přichází s kolekcí nových hrnků. Jde o hrnky jednoduché, elegantní, se skvělými designovými potisky. K používání nabízí podšálky se stejným vzorem. Zimní kolekce zahrnuje také vázy, barevné stolní lampy a svícny různých provedení a tvarů.
  U příležitosti zimní kolekce pořádá BoConcept v duchu svého motta „No limits in cool design" speciální soutěž Navrhněte cool hrnek - Design a cool cup! Více o návrzích L.B. zde ... click!

  Ex Libris - DIGI Print


  kliknutím zvětšit

  Na světě je od března 2010 nová serie Ex Libris věnovaná společenství Králů vlastního života. Digitální příprava, digitální výstup. Existuje barevná a černobílá varianta. Je to pro knihy, tak tam vyblednutí barev tisků nehrozí. Více zde ... click.

  Spring International Mini Print exhibition-Bologna, Itálie ... 20.března-6.dubna 2010

  Termín a místo vernisáže: 20.března 2010, 16.3o, Sala Cavazza, Via S. Stefano 119, Bologna-Italy


  kliknutím zvětšit

  "WE ARE THE WORLD", International Mini Print Exhibition-Contemporary Artists from all over the world. Pořadatelem výstavy je  Sdružení “SerenArte” a správa města Bologna

  Vystaveny jsou všechny grafické techniky avšak s limitem-max. velikost 21 x30 cm (papír).

  Více info o výstavě je na odkazu webstrany s mapou města a odtud je k nalezení i vše další:

  ................................ http://www.snapbologna.com/?option=com_sngevents&id[0]=151956

  kliknutím zvětšit
  Building Entrance of Gallery, Bologna
  kliknutím zvětšit
  Pozvánka na výstavu - revers, Bologna
  kliknutím zvětšit
  Sala Cavazza - an exhibition Room, Bologna
  kliknutím zvětšit
  PES, PROFILEK, TŘI HRUŠKY - 3 vybrané grafiky pro expozici
  kliknutím zvětšit
  obálka pozvánky je sama o sobě tutti culture

  „ČESKÁ SVÁČA“ V AMERICKÉM CENTRU Plzeň ... výstava obrazů …….…. 4.3.-30.4.2010

  Zahájení ve čtvrtek 4.března 2010 v 18.oo. Výstavu uvede ředitel Amerického Centra Plzeň pan Ing.Vladimír Pálek a kurátor výstavy pan Milan Kasl...................Více info na:  http://www.americancenter.cz/cz/kontakt/


  kliknutím zvětšit

  Pro výstavu byly zvoleny obrazy z posledních pěti let ze tří tematických souborů. Mapují jeden starší výlet do zobrazení reliéfního zátiší v 3D, z kolekce nesoucí název „Jídla“ – ČESKÁ SVÁČA I., ČESKÁ SVÁČA II. a OBĚD ITALSKÝ, dále zde bude představena portrétní tvorba uceleným souborem „Hlavy a listy“ – POPENEC-LIST, KUKLÍK-LIST, OSTROŽKA-LIST … a nakonec bude k vidění čerstvý návrat k přírodě v oblasti květeny, zastoupený výběrem z obšírného eposu Kytky – JAHODNÍK I., SEDMIKRÁSKA I.+II., PETRKLÍČ ...
  V celé kompozici obrazů zvolených pro výstavu v Americkém Centru jde autorovi o zobrazení reality a „naservírování“ ji divákovi ještě stále v pochopitelné formě na první pohled, kdy hlavně zvýrazněním tvarů a posunutím barevných vztahů vůči skutečnosti, dochází k určitému podráždění pozorovatele díla a tedy snad i probuzení zájmu o hledání nebo čtení si v obraze a porovnávání vlastní zkušenosti s přírodou. Může to být takové malé dobrodružství cestovatele, který se dostavil hledat. Návštěvníkům přeji příjemnou plavbu a dobrou chuť.

  kliknutím zvětšit
  pozvánka výstava obrazů v Americkém Centru Plzeň 4.3-30.4.2010
  kliknutím zvětšit
  čas zahájení - úvodní řeč
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  pan Líbal & kurátor výstavy M.Kasl
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kurátor výstavy M.Kasl & autor
  kliknutím zvětšit
  hanah & ředitel Amerického centra Ing.Pálek
  kliknutím zvětšit
  PhDr.Helena Fenclová & autor
  kliknutím zvětšit
  hanah & ředitel Amerického centra Ing.Pálek
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kurátor výstavy M.Kasl
  kliknutím zvětšit
  ředitel Amerického centra Ing.Pálek & kurátor výstavy M.Kasl
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit
  kliknutím zvětšit

  "Grafik ohne grenzen", International Print Network 2010, Krakow - Oldenburg - Wien


  kliknutím zvětšit

  Zahájení výstavy: 28.března 2010 v 11.15 dopoledne

  Hors-Janssen-Museum, Oldenburg, Germany ........................................... 28.3. - 11.4. 2010

  Druhá část grafického triptychu, kdy si každé pořadatelské město vybírá vlastní kolekci pro výstavu. Zde byla organizace, komunikace a pohostinnost superiorní. Skvělý katalog i lidé.

  Více info na: http://www.horst-janssen-museum.de/index.php?id=9&L=1

  "Print without Borders"-International Print Network 2010

  Můj Oldeburg na Blogu net-časopisu Grapheion: http://www.grapheion.cz/index.php?akce=vypis&link=2010040037

   

  kliknutím zvětšit
  pozvánka s reprodukcí grafiky od Alicia Candiani, Argentina - avers
  kliknutím zvětšit
  pozvánka - revers
  kliknutím zvětšit
  Alicia Candiani, Argentina & autor, Arthotek-Oldenburg ... photo by Jurgen 2/2010
  kliknutím zvětšit
  Alicia Candiani, Argentina & autor, Arthotek-Oldenburg ... photo by Jurgen 2/2010
  kliknutím zvětšit
  Alicia Candiani, Argentina & autor, Arthotek-Oldenburg ... photo by Jurgen 2/2010
  kliknutím zvětšit
  autor, Arthotek-Oldenburg ... photo by Jurgen 2/2010
  kliknutím zvětšit
  autor, Arthotek-Oldenburg ... photo by Jurgen 2/2010
  kliknutím zvětšit
  3 grafické listy pro Trienále, tištěná technikou sítotisk
  kliknutím zvětšit
  zahájení výstavy - Hansjurgen Gartner (D) & autor & Eugenia Gortchakova (D) & Jurgen Weichardt (AG Kunst)
  kliknutím zvětšit
  zahájení výstavy - Hansjurgen Gartner (D) & autor & Eugenia Gortchakova (D) & Jurgen Weichardt (AG Kunst)
  kliknutím zvětšit
  Artothek Oldenburg, expozice serigrafie
  kliknutím zvětšit
  autor & Magda Stawarska-Beavan (GB), Art Café
  kliknutím zvětšit
  autor & Magda Stawarska-Beavan (GB), Art Café
  kliknutím zvětšit
  reception for Artists, Art Café 27.2.2010
  kliknutím zvětšit
  Acara hotel - autor & Horst-Janssen Museum, Oldenburg, těsně po zahájení výstavy
   
  kliknutím zvětšit

  altere erotischezeichnungen

  právě byly tyto kresby vytaženy z desek a loženy sem ... click zde

  "VICTORY" ... jednokolová Výtvarná a architektonická soutěž na zpracování návrhu památníku generála Pattona, v sousedství Divadla J.K. Tyla, Plzeň ... soutěž 10/2009


  spolupráce (výborná) s bratrem sochařem Martinem Bradáčkem a architektem Martinem Vrátníkem


  kliknutím zvětšit

  Návrh číslo 17:
  Výtvarně zdařilý tvar není dostatečně uchopitelný a sdělný z hlediska symboliky pomníku a pocty osobnosti generála Pattona.
  (zápis ze zasedání poroty 30.10.2009, PATTON–PLZEŇ 2009)

  Našemu výtvarně zdařilému tvaru jsme interně říkali abstrahovaný extrakt vítězství - to je ta americká "viktorka", s chutí užívaný symbol vítězství.

  kliknutím zvětšit
  Vizualizace sochy a prostoru pod Divadlem J.K.Tyla, Sady Pětatřicátníků, Plzeň
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" model pro bronzový odlitek
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" schema kompozice pamětní deska + socha
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" socha v prostoru
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" prostorové kresby sochy
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" detail vizualizace umístění sochy
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" výkres sochy
  kliknutím zvětšit
  Dlažba památníku s umístěním sochy a pamětní desky - schema.
  kliknutím zvětšit
  Pamětní deska generála Pattona osazená v dlažbě před sochou - výkres
  kliknutím zvětšit
  "VICTORY" vizualizace bronzové sochy, enfacé

  ... a tak odborná komise vybrala na oceněná místa návrhy architektonických "nástěnek" a hrůzného granátometčíka

  Ale závěrem této akce, město vydalo alespoň skvělý katalog s otištěnými všemi soutěžními návrhy v čj.+angl. verzi.


   
  kliknutím zvětšit

  a je tu serie kreseb na téma portrét, podzim 2009

  sekce KRESBA

  click zde

   

  "MODRÝ ROLÁK"  2009/10 kresba tužkou 18x20cm

   
  kliknutím zvětšit

  nové obrazy kytek z léta 2009

  sekce OBRAZY, oddíl KYTKY

  click zde

   

   

  "POMNĚNKA II." 2009/7 akryl 75x75cm

  ALEGORIE ODVAHY .. jezdecká socha pro velkomoravské náměstí v brně ... soutěž 4/2009


  sochařská fúze s bratrem sochařem Martinem Bradáčkem   s e n z a c e


  kliknutím zvětšit

  Jako socha nesoucí Joštovo téma je tento návrh neprůchodný, ale jako volná socha symbolizující rytířství by mohla fungovat už teď. I když jsou zde opět některé symptomy poukazující na poučení pařížskou školou /Giacometti, Richierová/, působí toto téměř absolutní zjednodušení formy jako svěží zážitek.

  (text hodnocení jednotlivých návrhů a rozhodnutí výsledků soutěže komisí ze dne 14.5.2009)

  kliknutím zvětšit
  Jezdecká socha Jošta - bokk finální model 1:20 cín
  kliknutím zvětšit
  Jezdecká socha Jošta - enfacé finální model 1:20 cín
  kliknutím zvětšit
  Jezdecká socha Jošta - pohled 3/4 finální model 1:20 cín
  kliknutím zvětšit
  varianta den - umístění Jezdecké sochy na plochu náměstí - kompozice se světly
  kliknutím zvětšit
  varianta NOC Jezdecká socha s korunou - kompozice se světly
  kliknutím zvětšit
  hledání podoby Jezdecké sochy skica A. 18.2.09
  kliknutím zvětšit
  hledání podoby Jezdecké sochy skica B. 18.2.09
  kliknutím zvětšit
  hledání podoby Jezdecké sochy skica z 15.2.09
  kliknutím zvětšit
  varianta - minimalismus formy - vizualizace Moravského náměstí v Brně s jezdeckou sochou Jošta bronz, v.400 cm
  kliknutím zvětšit
  superminimanilistická varianta BEZRUČ voskový model 1:20

  - být svěží, tak to je náš bratrský postoj, díky komise! -


  Kavárna v sedmém nebi ... obrazy-koláže-socha  .. od 6.července - 12.září 2009


  kliknutím zvětšit

  výstava obrazů, koláží a sochy v prostorách café

  od pondělí 6.července 2009 od 12.oo je výstava plně funkční, fajn café

  kliknutím ZDE servíruji fotografie ze dne instalace 6.7.2009

  Orientace světová: nejbližší je přístup od mostu Legií - od Kampy (t.j. ten most, co vede k Národnímu divadlu), kde napravo je v ulici Zborovská prodejna mořské havěti z Francie a na levoboku je KAVÁRNA V SEDMÉM NEBI.


  kliknutím zvětšit

  V pondělí v den státního svátku (Den upálení mistra Jana Husa) proběhne instalace výstavy v prostorách kavárny v dopoledních hodinách. Kolem poledne si zde vypiju šálek skvělého espressa, to tu fakt umí, a pak mažu k vodě na dekku. Výstava tak bude zahájena. Je léto.

  Kavárna V sedmém nebi - Zborovská 68   Praha 5 - Malá Strana

  Po-Pá 10-01  So-Ne 14-01

  Odkaz na fotogalerii výstavy ZDE (klikni) ale budete i v café na výstavě v roce 2006/3

  KONFRONTACE SVÁROV 09 ... sobota 27. - neděle 28.června 2009 


  odkaz i na fotogalerii Konfrontace SVÁROV 2009+2007 KLIKNI ZDE pro představu atmosféry a kvasného prostředí


  kliknutím zvětšit
  POZVÁNKA tzv. extrahovaný Perič, originál byl pro mne nepřevoditelný
  kliknutím zvětšit
  "DUTÁ HLAVA VIII." 2007 hrušeň, zlato v.43 cm
  kliknutím zvětšit
  vlevo "DUTÁ HLAVA VIII." a Milan Knížák v plné síle, Svárov 27.6.09 (foto M. Lorenz)
  kliknutím zvětšit
  "ČESKÁ SVÁČA I." 2005/3 akryl dřevo 53 cm
  kliknutím zvětšit
  "ČESKÁ SVÁČA II. (ŠUNKA OD KOSTI)" 2009/6 dřevo, kost, akryl 73 cm
   

  XV. VLTAVOTÝNSKÉ DVORKY 2009 ... GALERIE U ZLATÉHO SLUNCE ... ČERVENEC - SRPEN 2009


  kliknutím zvětšit

  Vernisáž v sobotu dne 27. června 2009 v 16 hodin. 

  Výstava je otevřena denně 10 - 17 hodin a potrvá do neděle 30. srpna 2009

  odkaz na web galerie:

  Městská galerie U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou

  Jste opravdu srdečně zváni k návštěvě pěkné galerie v pěkném městě a to prosím po celé léto až do 30. srpna 2009. Za lesem na obzoru dýmějí hlásné trouby atomelektrárny, nebeské to tuby jako hrom. S pozdravem a vidinou krásných letních výletů - zdar.

   

  na SVĚTĚ JSOU 3 HI-FI SERIGRAFIE ... díky tiskárně a díky international print triennial krakÓw  (pro moderní interier)


  kliknutím zvětšit
  "ORCHIDEA" 2009 4 barevná serigrafie (50x50cm tisk.formát) papír 100x70cm
  kliknutím zvětšit
  "LILIE" 2009 3 barevná serigrafie (50x50cm tisk.formát) papír 100x70cm
  kliknutím zvětšit
  "BERRYS" 2009 3 barevná serigrafie (50x50cm tisk.formát) papír 100x70cm
  kliknutím zvětšit
  SuperSeriGraphicPrints.3x.BRADACEK.LUKAS.2009.6.
  kliknutím zvětšit
  "MUSHROOMS" pův. varianta-wo čem ta grafika vůbec bude... 02/2009
   

  veterinární klinika kladno - bresson ... obrazy a koláže od 31.5.2009-31.5.2010


  kliknutím zvětšit

  obrazy a koláže instalované ve veřejně přístupných prostorách - Veterinární kliniky

  MVDr. Jana & Jiří Lukášovi

  Kladno-Bresson

  Tylova 2150 
  Po-Pá: 9-19.oo
  Tel.: 312 267 744
  odkaz na stránky kliniky:  http://www.lukasovi.cz/

  kliknutím zvětšit
  MVDr. Jiří Lukáš - recepce Veterinární kliniky + "FLORA"
  kliknutím zvětšit
  čekárna kliniky 1 ............ "PĚŤOUR III." + "ZÁTIŠÍ S POMERANČI" + "PĚŤOUR IV."
  kliknutím zvětšit
  čekárna kliniky 1 ............ "PĚŤOUR III." + "ZÁTIŠÍ S POMERANČI" + "PĚŤOUR IV."
  kliknutím zvětšit
  čekárna kliniky 2 ............ KOLÁŽE + "NARCIS V LAHVI"
  kliknutím zvětšit
  čekárna kliniky 2 ............ KOLÁŽE
   

  FINALIZACE FASÁDY "SLAVIE" ... Husovo náměstí x Palackého ul., Beroun  5.června 2009


  kliknutím zvětšit
  DŮM SLAVIE - hotový nátěr fasády + nápisy SLAVIE, Husovo náměstí (t.j. to hlavní s trhy) Beroun 5.6.2009
  kliknutím zvětšit
  Nápis SLAVIE (con signore Šípek) Palackého ul. x Husovo náměstí Beroun 5.6.2009
  kliknutím zvětšit
  Nápis SLAVIE (con signore Šípek) Palackého ul. x Husovo náměstí Beroun 5.6.2009
  kliknutím zvětšit
  Nápis SLAVIE (con signore Šípek) Palackého ul. x Husovo náměstí Beroun 5.6.2009
  kliknutím zvětšit
  Fasáda se začíná "vybarvovat", Dům SLAVIE Palackého ul. x Husovo náměstí Beroun 25.5.2009 foto: Z. Kolář
   

  ILUSTRACE KE KNIZE ... V PRODEJI OD KVĚTNA 2009


  kliknutím zvětšit

  JEDEME DO PEKLA, PŘÁTELÉ SATANÁŠE

  Jan Hůla

  Nakladatelství Brána, Praha 2009

  ISBN: 978-80-7243-401-5

  vázaná s přebalem, 184 stran, 140 x 205 mm

  ilustrace: Lukáš Bradáček

  229 Kč

   

  Brilantně napsaná kniha, jejíž děj nabízí řadu přitažlivých situací s nečekanou pointou, je formálně členěna jako deník, v němž dny mají podobu příběhů. Každý den je možné zemřít, spáchat sebevraždu, zamilovat se, zradit přítele nebo odcestovat do Indie. A do této země odlétá několik dní před „sametovou revolucí" se skupinou vlivných kulturních pracovníků protagonista knížky.  Na našem zastupitelském úřadu v Bombaji zažívají na obrazovce televizoru rozpad režimu, který měl trvat „na věčné časy". „Kulturträgři" se ožerou,  ale deprese netrvá dlouho. Vědí, že s jejich kontakty se neztratí. Naopak ty, kteří se domnívali, že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí, čeká deziluze. Vítězí vlivné zájmové skupiny, obratní podvodníci s bankovními konty, zkorumpovaní  strážci zákona. Takhle nějak vypadá cesta do pekla.

  Společenské změny jsou v knížce zachyceny především obrazem mocenského boje v tehdejším Československém rozhlase. Mladí kariéristé se dostávají na vlivné pozice, a když neuspějí, objevují se na šéfovských pozicích zase v jiných institucích. Milují moc, peníze, kvalitní alkohol a luxusní děvky. Provoz porevolučního rozhlasu dokreslují i tzv.Opožděné rozhovory s lidmi, kteří nemohli publikovat či vystupovat na veřejnosti.

  JAN HŮLA,

  autor nové publikace nakladatelství Brána „Jedeme do pekla, přátelé Satanáše", je spisovatel, novinář, autor rozhlasových  pořadů. Vydal řadu publikací, mj. Divotvorný svět Luby Skořepové, Výslech Jana Krause, Krásné maléry Vítězslava Jandáka, knižní portrét Miroslava Horníčka, Barbara Nesvadbová u zpovědi, Milionářem v Čechách, Úspěch se v Čechách neodpouští. Je otcem úspěšné prozaičky Petry Hůlové, letošní nositelky Ceny Josefa Škvoreckého za román Stanice tajga.

  Objednávky prosíme směřovat na: info@brana-knihy.cz

   

  kliknutím zvětšit
  ČAJ kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  ČEPIČKA kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  DISKUSE kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  KÁVA kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  KRAVATA KÁVA kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  OPÁL kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  STUDIO kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  VYJÁDŘENÍ kresba tuší 2009
  kliknutím zvětšit
  PŘEBAL KNIHY nakladatelství Brána 5.5.2009
  kliknutím zvětšit
  CREDIT VII. kresba tuší 2009, finální verze ilustrace pro obálku knihy
   

  STŘEDOČESKÉ BIENÁLE 2009 .... KOLEKTIVNÍ VÝSTAVA DO 17.5. 2009


  kliknutím zvětšit

  Rabasova galerie Rakovník
  Nová síň v ulici pod Vysokou branou
  10. dubna - 17. května 2009
  Otevřeno denně od 10 do 18 hodin (kromě pondělí)
  www.rabasgallery.cz

  kliknutím zvětšit
  "HRUŠTIČKY" 2005
  kliknutím zvětšit
  "OPÁL" 2005
  kliknutím zvětšit
  "VÍNO" 2005
  kliknutím zvětšit
  LOGO BIENÁLE 2009
  kliknutím zvětšit
  SLOVO O STŘEDOČESKÉM BIENÁLE 2009
   

  LUKÁŠ BRADÁČEK - ELEMENTY OBRAZY + SOCHY ... AUTORSKÁ VÝSTAVA


  kliknutím zvětšit

   8.ledna 2008 - 17.února 2008
  Slavnostní vernisáž v úterý 8.ledna 2008 v 18,00 hodin v MKD Mělník
  Úvodní slovo   PETR POKORNÝ (kurátor výstavy) / Hudba   KRISTÍNA DĚDIČOVÁ - klavír, ELIŠKA NOVÁKOVÁ a VERONIKA VLKOVÁ - příčná flétna
  Masarykův kulturní dům Mělník